دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین دانشگاههای برتر جشنواره شهید رجایی قرار گرفت

 | تاریخ ارسال: 1401/9/6 | 

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بین دانشگاههای برتر جشنواره شهید رجایی قرار گرفت

بر اساس نتایج نهایی ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی درجشنواره شهیدرجایی سال ۱۴۰۱ ، دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جمع ۹ دانشگاه/دانشکده‌ی سطح عالی قرار گرفت.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، جشنواره شهید رجایی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها در دو بعد شاخص‌های عمومی و اختصاصی برگزار شد و تعداد ۹ دانشگاه/دانشکده علوم پزشکی با کسب بیش از ۹۰ درصد امتیازات در سطح عالی و سایر دانشگاه/دانشکده­‌های علوم پزشکی در سطوح خوب، متوسط و ضعیف قرار گرفتند.

علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دانشگاه‌/دانشکده‌های علوم پزشکی البرز، فسا، شیراز، ایلام، همدان، قم، یاسوج و لارستان موفق به کسب عنوان برتر در جشنواره شهید رجایی ۱۴۰۱ شده‌اند.
 

دفعات مشاهده: 230 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ رضایت پرستار موجب ارتقاء سلامت درجامعه می شود

 | تاریخ ارسال: 1401/9/6 | 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
رضایت پرستار موجب ارتقاء سلامت درجامعه می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان بابیان اینکه ۲۰۰۰ نفر نیروی پرستار در دانشگاه علوم پزشکی مشغول هستند و به نسبت جمعیت دانشگاه یک پنجم کادر پرستار هستند، ابراز داشت؛ رضایتمندی این عزیزان یکی از مهمترین شاخصه های ارتقاء دانشگاه و ارتقاء سلامت و به تبع آن در ارتقاء رضایتمندی جامعه موثر است.


به گزارش وبدا - زنجان؛ دکتر حسن بختیاری صبح یکشنبه ۶ آذر در وِیژه مراسم گرامیداشت روز پرستار گفت: حضرت زینب(ع) با ویژگیهایی شخصیتی که داشتند و پرستاری از اسرای واقعه کربلا کردند ویژگیهایی به منصه ظهور گذاشتند که در طول پرستاری دنیا بی سابقه است ایثار، بی توقع بودن، از خودگذشتگی ویژگیهایی است که در جاهای دیگر دنیا پیدا نمی شود.

وی افزود: مفتخریم که پرستاران عزیز کشور ما نیز با تاسی به این الگو بزرگوار راهش را پی می گیرند.

دکتر بختیاری  با تاکید بر اینکه؛ اگر دقت و همراهی پرستار نباشد کار پزشکان نتیجه قطعی نخواهد داشت گفت: همه رشته های پزشکی ارزش و جایگاه خود را دارند ولی  پرستاران نقش ویژه ای را دارا هستند. زحمات شبانه روزی که همکاران پرستار انجام می دهند؛ قطعا شاخص ویژه ایست که کمتر رشته ای این ویژگی را دارد.

وی با یادآوری شرایط دوران کرونا گفت: در دوران سخت بیماری کرونا زحمات این نماد ایثار خوب دیده شد، همکارانی در ICU ها و بخشهای ویژه مشغول ارائه خدمت بودند در حالی که می دانستند بدترین شرایط بیماری کروناست و افرادی با درگیری های شدید ریوی بستری هستند که می توانست خطر برای آنها ایجاد کند و می دانستند در این مراقبت و پرستاری خودشان و خانواده هایشان نیز در خطر هستند، در این راه ما عزیزان زیادی را ازدست دادیم  و تعدادی را به عنوان مدافعان سلامت یاد می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به ارزش گذاری تعرفه پرستاری گفت:  یکی از موضوعاتی است که از سالها پیش قانون و بخشنامه های آن ابلاغ شده بود ولی متاسفانه عملیاتی نشده بود با عنایت ویژه مقام معظم رهبری به این قشر و توجه ویژه ایشان که پیگیر شدند و وزیر محترم بهداشت نیز علیرغم تمام کمبودهایی که از نظر مالی در سطح کشور وجود دارد،  برای شروع  مبلغی به صورت علی الحساب پرداخت شد.

وی افزود: وظیفه ما در دانشگاه هم این بود که این مبلغ را بر طبق دستور العمل توزیع کنیم  و در این راستا نیز جلسات مختلفی تشکیل شد.

 این مقام مسئول تصریح کرد: برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود و برای جلوگیری از اجحاف در حق پرستاران جلسات متعددی با دفتر پرستاری و بر اساس کارکرد سه ماهه و دستور العملها ۸۵ درصد بودجه ای که اختصاص داده شده بود، برای پرستاران توزیع شد و ۱۵ درصد نیز برای خدمات دیگر اختصاص خواهد یافت.

وی در مورد جذب پرستار نیز گفت: برای جذب کادر پرستار دانشگاه از دو جهت در تنگناست از یک طرف عزیزانی که طرح و قراردادشان به اتمام میرسد بر طبق قانون نمی توانیم جذب کار کنیم و از طرف دیگر با خارج شدن این عزیزان  کادر پرستاری ضعیف می شود که  در نتیجه پرسنل دیگری که در بخشها حضور دارند مجبور به شیفتهای بیشتر و سخت تر می شوند ما بارها این موضوع را پیگیری کردیم خوشبختانه وزیر محترم بهداشت پیگیر استخدام ۱۰۰ هزار نفر در مجموعه کل وزارت بهداشت در رشته های مختلف در سطح کشور است که  درصد بالایی به  قشر پرستاری اختصاص دارد که  امیدواریم مجوز تا پایان سال داده شود.

  گفتنی است ویژه مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار صبح امروز با حضور محسن افشارچی استاندار زنجان و جمعی از مسئولین ومدیران و پرستاران در سالن همایشهای بین المللی روزبه دانشگاه برگزار شد.

دفعات مشاهده: 236 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آئین گرامیداشت روز پرستار مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان: لطف، مهر و عطوفت پرستار شفابخش درد بیماران است

 | تاریخ ارسال: 1401/9/6 | 
آئین گرامیداشت روز پرستار
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
لطف، مهر و عطوفت پرستار شفابخش درد بیماران است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه مهر و لطف و عطوفت پرستار شفابخش درد بیماران است، گفت: تا پرستار از عمق وجود برای بیمار نسوزد نمی‌تواند شفابخش درد بیماران باشد.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، حجت‌الاسلام محرمعلی شیرمحمدی در آیین گرامیداشت روز پرستار  که در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: پرستاران مطالبات صنفی دارند که برخی از آنها نیاز به توجیه و برخی نیاز به توجه و برخی نیاز به پیگیری دارند. مسئولان دانشگاه آنچه که در توان دارند در طبق اخلاص قرار می دهند تا این مطالبات به نحو احسن پاسخ داده شود.

وی با اشاره به جایگاه والای پرستاری و مزد و ثواب یک شب پرستاری افزود: علمای بزرگ دین با آن همه سابقه دینداری مانند علامه طباطبایی(ره) حاضر هستند تا کل ثواب عباداتشان را بدهند تا فقط مزد و ثواب یک شب بیدار باش پرستار را دریافت کنند.

حجت الاسلام شیرمحمدی با بیان اینکه ارزش و جایگاه والای پرستار زمانی ظهور می‌کند که پرستار با حالت عاطفی با فردی که از او خدمت دریافت می کند برخورد کند، تصریح کرد: زمانی که بیمار در انجام امورات روزانه خود نیاز به پرستار پیدا می کند، رسیدگی به این بیماران بالاخص در بخشهای مراقبتهای ویژه بیماران ارزش این شغل را چندین برابر می‌کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم صلوات الله که می فرمایند اگر شب تا به صبح در کنار بیمار بمانی ولو اینکه نتوانی کاری انجام دهی خداوند همه گناهان وی را می آمرزد، در پایان از مسئولان دانشگاه و متولیان امور پرستاران خواست که در بخشهای صنفی به وضعیت پرستاران رسیدگی شود.
 

دفعات مشاهده: 193 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

استاندار زنجان: نسبت به پرستاران احساس دِین می‌کنم

 | تاریخ ارسال: 1401/9/6 | 
 


استاندار زنجان:
نسبت به پرستاران احساس دِین می‌کنم

استاندار زنجان با اذعان به سختی کار پرستاری، گفت: به عنوان نفر اول سیستم اجرایی استان، نسبت به پرستاران احساس دِین می‌کنم.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، دکتر محسن افشارچی صبح امروز در مراسم گرامی‌داشت روز پرستار اظهار کرد: خوشبختانه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری آغاز شده و این، نقطه مثبتی برای شروع حرکت به سمت شرایط ایده‌آل است.

وی با تاکید بر اینکه ناکارآمدی‌های نقطه‌ای موجود در سیستم اجرایی باید علاج شود، افزود: یکی از این ناکارآمدی‌ها، مدیون بودن به خدمتگزاران عرصه‌های مختلف از جمله پرستاران است که ما با جدیّت پیگیر موضوع هستیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه سهم استان از مالیات بر ارزش افزوده سلامت به طور کامل پرداخت شده است، تصریح کرد: با توجه به نقشی که استان در توسعه کشور دارد، باید به تناسب، از بهره‌مندی بیشتری برخوردار باشد و سیستم اجرایی و نمایندگان استان این موضوع را دنبال می‌کنند.

وی سختی کار را یکی از وجوه تمایز شغل پرستاری با سایر مشاغل عنوان کرد و گفت: قطعا اجر کار سخت در نزد خداوند بیشتر است.

دکتر افشارچی خاطرنشان کرد: ارتباط با بیمار یا به عبارتی کشیدن ناز بیمار، یکی دیگر از خصوصیات شغل پرستاری است که در ارتقاء معنوی پرستاران بسیار تاثیرگذار است.

وی شغل پرستاری را غبطه‌برانگیز توصیف کرد و افزود: امیدواریم سختی کار و زحمات پرستاران در دنیا و آخرت ماجور باشد.

گفتنی است مراسم روز پرستار صبح امروز یکشنبه ۶آذر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

دفعات مشاهده: 268 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: همایش ملی جوانی جمعیت، مقدمه‌ای برای فرهنگ‌سازی موضوع فرزندآوری است

 | تاریخ ارسال: 1401/9/3 | 
|

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
همایش ملی جوانی جمعیت، مقدمه‌ای برای فرهنگ‌سازی موضوع فرزندآوری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: همایش ملی جوانی جمعیت مقدمه‌ای برای اقدامات اساسی در حوزه فرهنگ‌سازی موضوع فرزندآوری است و به منظور بررسی مشکلات و معضلات مربوطه و ارائه راهکار برای حل آن، برگزار می‌شود.


دکتر حسن بختیاری ظهر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از پوستر همایش جوانی جمعیت در گفتگو با پایگاه خبری وبدا-زنجان، اظهار کرد: در هر موضوعی به منظور تبلیغ بهتر، باید زیرساخت‌های فرهنگی لازم فراهم باشد و موضوع جوانی جمعیت نیز از این امر مستثنی نیست.

وی با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی موضوع جوانی جمعیت، خاطرنشان کرد: اگر مطالب و محتواهایی که توسط رسانه‌ها تولید و منتشر می‌شود، هم‌راستا با اهداف اولیه موضوع جوانی جمعیت باشد، کمک شایانی برای رسیدن به این اهداف صورت می‌گیرد.

دکتر بختیاری به برگزاری کارگاه تولید پوستر و تبلیغات شهری با موضوع جوانی جمعیت و طرح نفس توسط دانشگاه علوم پزشکی زنجان اشاره کرد و افزود: این کارگاه از ۲۰ الی ۲۲ آذر برگزار خواهد شد و طی آن آثار هنرمندانی از سراسر کشور در معرض داوری قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندانی که موفق به کسب عناوین برتر در این جشنواره شوند، به استان زنجان دعوت خواهند شد تا کارگاه‌های آموزشی برای هنرمندان بومی استان برگزار نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دانشگاه اقدام به خریداری آثار برگزیده خواهد کرد، گفت: این آثار به عنوان مواد اولیه‌ی تبلیغاتی و فضاسازی در سطح کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.منبع: پایگاه خبری وبدا- زنجان

 

دفعات مشاهده: 476 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر