تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش ملی رهاورد خدمت

 | تاریخ ارسال: 1400/9/7 | 
تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش ملی "رهاورد خدمت"

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در همایش ملی "رهاورد خدمت، ۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دُز تزریق سلامت"بعنوان دانشگاه پیشتاز در زمینه تزریق واکسن  مورد تقدیر قرار گرفت.
پایگاه خبری وبدا-زنجان، در همایش ملی "رهاورد خدمت" که صبح امروز یکشنبه ۷آذر در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، از چند دانشگاه‌ پیشتاز و برتر در واکسیناسیون کرونا در سطح کشور، از جمله دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد.
این مراسم با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسولین لشکری و کشوری برگزار شد.


گفتنی است با توجه به تاکید رییس جمهور درخصوص مهار بیماری کرونا و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون مردم کشور به عنوان اولویت دولت سیزدهم، در حال حاضر و در آستانه یکصدمین روز کار دولت مردمی، مجموع واکسن های تزریق شده‌ی کرونا به بیش از ۱۰۰ میلیون دُز رسیده است. 

 

دفعات مشاهده: 156 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

همایش ملی رهاورد خدمت: ۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دُز تزریق سلامت

 | تاریخ ارسال: 1400/9/6 | 
همایش ملی رهاورد خدمت
۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دُز تزریق سلامت
همایش «۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دُز تزریق سلامت» با حضور مسئولین لشکری و کشوری برگزار می‌شود.

پایگاه خبری وبدا_ زنجان، باتوجه به تاکید آیت‌الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور درخصوص اعلام مهار بیماری کرونا و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون مردم کشور به عنوان اولویت دولت سیزدهم، در آستانه یکصدمین روز کار دولت مردمی، در حال حاضر، مجموع واکسن‌های تزریق شده کرونا به بیش از ۱۰۰ میلیون دُز رسیده است.

در این راستا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همایش «۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دُز تزریق سلامت» را به منظور تجلیل از دست‌اندرکاران این رخداد مهم و نمایش فعالیت و عملکرد نظام سلامت دولت سیزدهم صبح یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌کند.

دفعات مشاهده: 205 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تقدیر از دکتر پرویز قزلباش در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان

 | تاریخ ارسال: 1400/9/6 | 

تقدیر از دکتر پرویز قزلباش در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان

پایگاه خبری وبدا – زنجان، در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که صبح شنبه ۶ آذر در استانداری برگزار شد، از رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در راستای جذب اعتبارات، موضوع، تسویه و تهاتر مطالبات و بدهی‌های دولت قدردانی به عمل آمد.
 
متن لوح بدین شرح است:

جناب آقای دکتر قزلباش
رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان
 
 سلام‌علیکم
رشد مداوم اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت و مسئولیت در قبال نسل آینده از جمله وظایف مهمی است که هر دولتی برای اجرا و اعمال سیاست‌های خود نیازمند آن است.
بی‌شک سربلندی و پیروزی این کشور نتیجه زحمات تلاشگران متعهد و متخصص در تمامی عرصه‌ها بوده و حیات و بالندگی و استقلال امروز مرهون کار و تلاش و مجاهدت ایشان است.
 نظر به اهتمام آن دانشگاه در جذب اعتبارات بند «و» تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۹، موضوع، تسویه و تهاتر مطالبات و بدهی‌های دولت، بدین‌وسیله ضمن اعلام رتبه سوم آن دانشگاه در جذب اسناد خزانه، از زحمات جنابعالی و همکاران محترم تقدیر و تشکر می‌نمایم‌. امید است در سایه عنایت باری‌تعالی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشید.

دفعات مشاهده: 273 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

ارتقاء سیستم‌های مدیریتی و توسعه فرایندهای نرم‌افزاری اولویت اصلی معاونت غذا و دارو/ حوزه امور اجتماعی زنجیره‌ی ارتباط دانشگاه با جامعه ا

 | تاریخ ارسال: 1400/9/3 | 
ارتقاء سیستم‌های مدیریتی و توسعه فرایندهای نرم‌افزاری اولویت اصلی معاونت غذا و دارو/ حوزه امور اجتماعی زنجیره‌ی ارتباط دانشگاه با جامعه است

تاکید بر ارتقاء سیستم‌های مدیریتی و توسعه فرایندهای نرم‌افزاری در معاونت غذا و داروی دانشگاه و نقش محوری حوزه امور اجتماعی در ارتباط دانشگاه با جامعه، ازجمله عناوین مطرح شده در نشست خبری رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی زنجان بود.

پایگاه خبری وبدا- زنجان، دکتر مریم نوبرانی ظهر چهارشنبه سوم آذرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به نقش غذا و دارو در حفظ و ارتقای سلامتی جسمی و فکری افراد جامعه گفت: سلامت جسمی و فکری تحت تأثیر پیامدهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قرار دارد و از اینرو معاونت غذا دارو وظیفه‌­ی نظارت بر تولید، نحوه نگهداری و عرضه در خصوص کالاهای سلامت محور را برعهده دارد و براساس ضوابط و چارچوب‌های سازمان غذا و دارو آن‌ها را رصد می‌کند. همچنین کارهای جنبی دیگر به منظور اطلاع‌رسانی مناسب برای افزایش میزان آگاهی در جامعه نیز انجام پذیرفته است.
وی تصریح کرد: از مهمترین کارهایی که در دستور کار معاونت غذا و دارو قرار دارد، ارتقاء سیستم­‌های مدیریتی و توسعه فرایندهای نرم‌افزاری در اجرا و نظارت بوده است و با توجه به نقش ذاتی، این معاونت با یک فعالیت مختصر این کار را در رهگیری کالاهای سلامت محور شروع کرده و آنرا گسترش و پیشرفت داده است.  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: راه‌اندازی سامانه تی‌تک باعث تسهیل در صدور مجوز بهداشتی و شناسه‌گذاری صدور پروانه کالا شده است که این مسئله بسیار حایز اهمیت است و قابل توجه واحدهای تولیدی در داخل استان نیز قرار گرفته است و شاهد هستیم که سامانه تی‌تک علاوه بر کاهش نیازمندی واحدهای تولیدی به حضور در دانشگاه، سرعت دریافت مجوزها را به کمتر از ۲۴ ساعت ارتقاء داده است و این کار نظارت‌ها را از حالت سنتی به شکل نظارت الکترونیک حرکت داده که اقدام قابل توجهی برای واحدهای تولیدی استان است.
دکتر نوبرانی در ادامه به ارتقاء سامانه مدیریت تأمین شیر خشک بیماران متابولیک اشاره کرد و گفت: با اینکه تعداد این نوع بیماران کم است، ولی با توجه به اهمیت این بیماری و نوع دریافت دارو، که نباید استفاده آن به تأخیر بیافتد، تأمین به موقع آن در دستور کار معاونت غذا و دارو قرار دارد.
وی با بیان اینکه ارتقاء سامانه تی‌تک برای نظارت بر زنجیره تأمین و مصرف دارو در داروخانه‌های استان از انتهای سال ۱۳۹۹ آغاز شده است خاطرنشان کرد: می‌توانیم بگوییم بالای ۹۰ درصد داروخانه‌های ما از سامانه تی‌تک استفاده می‌کنند و این یک فرآیندی است که می‌توانیم نظارت‌هایمان را بسیار هوشمندانه جلو ببریم.
معاون غذا و دارو دانشگاه ابراز کرد: برای راه‌اندازی و کارآمد کردن نظارت‌ها، باید روش‌های نوین و نظارت بر عرضه کالاهای سلامت‌محور خیلی جدی گرفته شود و در این خصوص بیش از ۵۰ هزار قلم از ابتدای سال ۱۳۹۰ مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن به معاونت‌های غذا و داروها ارسال شده است.
به گقته دکتر نوبرانی یکی از طرح‌های خوبی که در استان توسط دانشگاه انجام گرفته، طرح ساماندهی واحدهای تولیدی غیرمجاز بومی ازجمله کارگاه‌های پنیرسازی، زیتون و رشته‌بری‌ها بوده که مورد توجه قرار گرفته و واحدهای تولیدی در ابتدا هر چند کم بود، ولی امروز بیش از ۲۴۰ کارگاه تولیدی به آن مجموعه پیوسته و توانسته مجوز لازم را بگیرد.
وی با اشاره به نوع نظارت‌ها بر تأمین داروها در داروخانه اظهار کرد: در بخش تأمین دارو، نظارت مستمر بر نحوه تأمین و توزیع دارو و بهبود دسترسی به مراکز تأمین و تدارک دارو در داروخانه‌ها مد نظر دانشگاه بوده است و از میان ۶۰ شرکت پخش دارو که در سراسر کشور فعال هستند، در حال حاضر ۳۳ شرکت پخش سراسری دارو و یک شرکت پخش استانی دارو داریم که نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۵۴ درصد در این مورد افزایش داشتیم و تعداد داروخانه‌ها هم از ۹۱ داروخانه به ۱۲۶ داروخانه در سطح استان ارتقا پیدا کرده است. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: علاوه بر افزایش دسترسی به داروها، بهبود کیفی ارائه خدمات دارویی هم مد نظر دانشگاه بوده است که بر این اساس تعداد بازرسی‌ها از ۹۱ داروخانه که ۱۹۸ مورد بوده، امروز در ۱۲۶ داروخانه به بیش از  ۷۸۰ مورد بازرسی افزایش یافته است. یکی از نتایج ملموس این بازرسی‌ها پایین آمدن میزان قاچاق در داروخانه‌های استان به کمتر از نیم درصد رسیده است.
دکتر نوبرانی با بیان اینکه بحران کرونا شرایط خاصی برای تامین دارو ایجاد کرد؛ گفت: همواره تأمین به موقع داروهای مورد تأیید کمیته کشوری کرونا مد نظر قرار گرفته و به نحوی اقدام شده که اقلام مورد نیاز به نحو قابل قبولی در تمامی مراکز دارویی استانی فراهم باشد و علیرغم هزینه‌های بالای اقلام دارویی کرونا، سعی بر این بوده که داروها به اندازه کافی در داروخانه‌های ما فراهم باشد. 
وی تصریح کرد: تهیه اقلام حفاظتی در سطح بیمارستان‌ها هم مورد توجه بوده و در یک تعامل سازنده با واحدهای تولیدی، سعی شد کمترین کمبود متوجه استان شود و تا حد امکان سعی شده از ظرفیت‌های استانی به صورت مناسب استفاده شود، حتی برخی از واحدهای تولیدی تغییر کاربری دادند و با توجه به دستورالعمل‌های روز، اقدام به تولید اقلام حفاظتی شد. معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: غیر از تأمین این اقلام به صوری کمی، همواره کیفیت اقلام حفاظتی مورد توجه دانشگاه بوده است و سعی شده استانداردهای ابلاغی در هر مرحله به واحدهای تولیدی فرستاده شود و رعایت این استانداردها در تولید این کالاها مد نظر بوده و مورد بازرسی نیز قرار گرفته است.

حوزه امور اجتماعی زنجیره‌ی ارتباط دانشگاه با جامعه است
جانشین رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در امور اجتماعی نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه خیرین نیروی بسیار ارزشمند جامعه هستند که در بحران‌ها به یاری دانشگاه می‌شتابند اظهار کرد: خیرین به صورت حقیقی و حقوقی در کنار دانشگاه بودند و از کمک‌های مادی و معنوی این عزیزان بهره‌ می‌بریم، بویژه در مقابله با کرونا وجود اینها باعث دلگرمی و کمک‌های شایانی بوده است.
دکتر فرانک سقطچی با اشاره به اینکه استان زنجان خیرخیز است و تعداد بسیار زیادی خیر در استان وجود دارند و خیلی‌ها از آنها تمایل ندارند تا نامی از ایشان برده شود؛ اما ما همواره قدردان آنها هستیم تصریح کرد: حوزه امور اجتماعی از ابتدای بحران کرونا همواره در کنار سایر واحدهای دانشگاه بود و سعی کرد در کنار کادر ساعی درمان و بهداشت در راستای رسالت خود فعالیت کند.
وی افزود: حوزه امور اجتماعی ابزارهای بسیارخوبی دارد تا بتواند رسالت اجتماعی‌سازی سلامت را پیاده کند.  از جمله ارکان امور اجتماعی می‌توان به خانه‌های مشارکت و پیام گذاران دستگاهای دولتی اشاره کرد که در تمام این سال‌ها و همچنین در بحران کرونا به نحو احسن برنامه‌های دانشگاه را در جامعه پیاده کردند.
جانشین رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در امور اجتماعی، با تاکید براینکه حوزه امور اجتماعی در حقیقت انتهای زنجیره ارتباط با جامعه است؛افزود: دانشگاه می‌تواند از این طریق با جامعه ارتباط سازنده داشته باشد و نقش اجتماعی‌سازی سلامت را به نحو احسن ایفا کند.

دفعات مشاهده: 394 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان: با شیوع کرونا، دانشجویان کمک‌حال کادر درمان بودند

 | تاریخ ارسال: 1400/9/3 | 
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
با شیوع کرونا، دانشجویان کمک‌حال کادر درمان بودند

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه ۶۰ تا ۷۰ درصد دانشجویان دانشگاه ما بالینی و بیمارستانی هستند و امکان تعطیلی کلاس‌های این عزیزان مهیا نبود ابراز کرد: این عزیزان مواقع اوج کرونا در کنار فعالیت‌های مربوط به آموزش خود، کمک‌حال کادر درمان در مراکز درمانی بودند.
پایگاه خبری وبدا_ زنجان، دکتر حسین عمارلو ظهر امروز چهارشنبه سوم آذر در نشست خبری با اصحاب رسانه، بودن در کنار خبرنگاران را افتخاری بزرگ دانست و گفت: هنگامی که صحبت از دانشگاه علوم پزشکی می‌شود، همواره در اذهان عمومی بحث بهداشت و درمان متمرکز می‌شود و البته این موضوع به حق بوده چراکه رسالت بزرگ دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور همین است و تمامی این زحمات به عهده‌ی مجموعه دانشگاه و رسانه‌هاست‌.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های بسیاری در دانشگاه انجام می‌شود. اما افرادی که خارج از دانشگاه هستند اطلاع کمتری از آن دارند، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان حدود ۵۰۰۰ هزار دانشجو دارد و این تعداد همه‌ساله برخلاف سایر دانشگاه‌های استان، به علت رغبت عمومی درحال افزایش است ولی متاسفانه امکانات ما متناسب با تعداد دانشجویان افزایش پیدا نکرده است.
مقام عالی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان در کنار دانشگاه زنجان و آزاد در زمره‌ی سه دانشگاه بزرگ استان، دارای  ۴۴۰ عضو هیئت علمی بوده و دانشگاه علوم پزشکی زنجان به لحاظ آموزشی هم مرکز قطب ۶ کشوری است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به حوزه‌ی کاری خود اظهار کرد: این معاونت در دوبخش فرهنگی و دانشجویی فعالیت می‌کند که بخش دانشجویی نیازهای آموزشی، تفریحی و رفاهی دانشجویان است و در این خصوص حدود ۲۰۰۰ دانشجو در خوابگاه داریم که ملازمات خود را می‌طلبد. همین طور نیمی از دانشجویان ما بومی هستند و این‌ها هم بحث‌های مربوط به خود را دارند.
 دکتر عمارلو ادامه داد: بخش دوم ما بخش فرهنگی است که ریاست دانشگاه هم به درستی فرمودند، در ایام کرونا تمامی تلاش‌های مجموعه ما بر این بود که به هیچ عنوان فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی دانشگاه کم‌رنگ نباشد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از فعالیت‌های دانشجویان، از ابتدای شیوع کرونا نیز سخن گفت و افزود: دانشجویان دانشگاه ما در بخش‌های مختلف مانند تامین وسایل حفاظت شخصی (ماسک، الکل و...) فعال بودند و زمانی که انجام واکسیناسیون در کشور به اولویت اصلی تبدیل شد، به حمدالله باز این دانشجویان بودند که در این امر خطیر مجموعه دانشگاه را یاری کرده و بسیاری از استان‌ها از ما الگوبرداری کردند.

دفعات مشاهده: 321 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر