دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

در راستای حساس‌سازی جامعه نسبت به تهدید جدی کروناویروس؛ حرکت نمادین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۱۵ | 

در راستای حساس‌سازی جامعه نسبت به تهدید جدی کروناویروس؛
 حرکت نمادین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان
 
به منظور حساس‌سازی جامعه نسبت به اهمیت پیشگیری و مسئولیت همگانی در مقابله با ویروس کرونا، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با لباس‌های مخصوص حفاظت فردی مدافعان سلامت و با در دست داشتن پلاکاردهای حاوی پیام‌های کرونا، درخصوص تهدید جدی این بیماری هشدار دادند.

 پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، عصر پنجشنبه ۱۲ تیرماه سال‌جاری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان به منظور حساس‌سازی جامعه نسبت به اهمیت پیشگیری و مسئولیت همگانی در مقابله با ویروس کرونا، تبیین اقدامات پیشگیرانه و خودمراقبتی فردی و سازمانی در اهمیت فاصله گذاری، رعایت توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و پرهیز از عادی نگاری خطر ویروس کرونا؛ تعداد ۶ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان به نمایندگی از دانشجویان، در حرکتی نمادین، با لباس‌های مخصوص حفاظت فردی مدافعان سلامت و در دست داشتن پلاکاردهای حاوی پیام‌های کرونا، درخصوص تهدید جدی این بیماری هشدار دادند.
 
این حرکت نمادین از محل مرکز خدمات جامع سلامت سوسن علیمرادیان (چهارراه سعدی) تا پیاده‌راه سبزه میدان (درمانگاه دیابت) انجام شد.

دفعات مشاهده: 83 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نگرانی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۱۵ | 

نگرانی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم/ آموزش و اطلاع‌رسانی بیشتر جهت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی

در هجدهمین جلسه ستاد شهرستانی پیشگیری و کنترل بیماری کروناویروس شهرستان ایجرود بر نگرانی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، و آموزش و اطلاع‌رسانی بیشتر، جهت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مردم تاکید شد.
 
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، شنبه ۱۴ تیرماه سال‌جاری جلسه ستاد شهرستانی پیشگیری و کنترل بیماری کروناویروس شهرستان ایجرود با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر مقدمی امام جمعه شهرستان، دکتر فتحی فرماندار، اسماعیل رحمانی مشاور رئیس دانشگاه، مدیر روابط عمومی و رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و آموزش دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر عین‌اله کرمی سرپرست شبکه بهداشت و درمان، مهندس مجید رضوانی‌فرد سرپرست مرکز بهداشت و اعضای کمیته ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری کروناویروس در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان ایجرود برگزار شد .
 
در ابتدای این جلسه دکتر کرمی گزارشی از موارد مثبت مبتلایان بیماری کرونا در شهرستان و گزارشی از اقدامات انجام یافته در مقابله با این بیماری ارائه و راهکارهای لازم را بیان نمود .
 
سپس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر مقدمی امام جمعه شهرستان نیز ضمن تشکر از زحمات مجموعه دانشگاه در رابطه با پیشگیری و کنترل بیماری کروناویروس و تقدیر و تشکر ویژه از زحمات مدیر روابط عمومی و رئیس کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه مبنی بر آموزش و اطلاع‌رسانیپروتکل‌های بهداشتی در استان و شهرستان، ضمن ابراز نگرانی از رعایت نکردن پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم، از اعضای کمیته خواستار آموزش و اطلاع‌رسانی بیشتر جهت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی مردم شد.
 
در ادامه رحمانی مدیر روابط عمومی و رئیس کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه، ضمن انتقال پیام و تقدیر دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی از مسئولین شهرستان در طول ایام کنترل و مبارزه با بیماری کروناویروس، گزارشی در زمینه اطلاع‌رسانی و آموزش در استان و موارد تأثیرگذار در این زمینه و نهادینه کردن اطلاع‌رسانی و آموزش در بین مردم بیان نمود .
 
دکتر فتحی فرماندار شهرستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین و مجموعه بهداشت و درمان، مصوبات جلسه قبل را بررسی، و گزارشی از اقدامات انجام شده توسط برخی از مسئولین ادارات شهرستان را، مورد نقد و بررسی قرار داد .
 
در پایان این جلسه، از مسئول روابط عمومی شبکه ایجرود به جهت کسب رتبه در حوزه‌های اجرای طرح ملی بسیج فشارخون، سلامت نوروزی و هفته سلامت سال ۹۸، با اهدای تندیس و لوح تقدیر، قدردانی به عمل آمد .

دفعات مشاهده: 46 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

به مناسبت دهه کرامت؛ حضور نمایندگان مسجد مقدس جمکران در بیمارستان ولی‌عصر، موسوی و مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته شهرک کارمندان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۱۳ | 

به مناسبت دهه کرامت؛
حضور نمایندگان مسجد مقدس جمکران در بیمارستان ولی‌عصر، موسوی و مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته شهرک کارمندان/  ادای احترام به مقام اولین شهید مدافع سلامت استان

به مناسبت دهه کرامت، و ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و میلاد خجسته حضرت امام رضا (ع)؛ نمایندگان مسجد مقدس جمکران با حضور در بیمارستان ولی‌عصر، موسوی، مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته شهرک کارمندان، به مقام اولین شهید مدافع سلامت استان نیز ادای احترام نمودند .
 
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، صبح پنجشنبه ۱۲ تیرماه سال‌جاری به مناسبت دهه کرامت، و ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و میلاد خجسته حضرت امام رضا (ع)؛ با حضور نمایندگان مسجد مقدس جمکران، ویژه برنامه‌ای به افتخار مدافعان سلامت در بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج)، آیت اله موسوی، مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته شهرک کارمندان برگزار، و با ادای احترام به مقام اولین شهید مدافع سلامت در منزل زنده‌یاد شهید اسدالله شیخ‌جابری، ادامه یافت .

در ادامه، نمایندگان مسجد مقدس جمکران، ضمن دیدار با حضرت آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و زیارت حرم مطهر حضرت امامزاده سیده ابراهیم (ع)، در قرارگاه ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری کروناویروس حضور یافتند که طی ویژه برنامه‌ای از حضور شایسته آنان در مجموعه دانشگاه تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
 
دکتر پرویز قزلباش در جلسه قرارگاه با بیان اینکه حفظ سلامت وظیفه همگانی است و در خط مقدم آن کسانی زحمت می‌کشند که برای این کار آموزش دیدند اظهار داشت: در استان زنجان با تاخیر درگیر بیماری کرونا شدیم و اولین بیمار مثبت ۱۳ اسفند اعلام شد و از آن تاریخ، به تدریج به صورت افزایشی بیماران بیشتر شدند و در یک مقطعی در فروردین ماه، به اوج خود رسید و به تدریج کاهش یافت، تا هفته دوم خردادماه، که مجدداً افزایش بیماران را داشتیم و الان در اوج هستیم و روزهای سختی را می‌گذرانیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی افزود: وظیفه سیستم سلامت رسیدگی به همه ابعاد سلامت و بیماران است، بیمارانی که در حوزه‌های مختلف، نیازمند گرفتن سرویس و خدمات سلامت هستند و این هم یک ظرف محدودی دارد. چراکه سیستم سلامت هرچقدر از یک طرف با یک مشکل بیشتر روبرو می‌شود، ممکن است بقیه بخش‌ها دچار مشکل شوند و در این خصوص، تمام سعی ما و سیستم سلامت این است که بتوانیم این‌ موارد را با هم مدیریت کنیم.

دبیر ستاد کرونا استان ادامه داد: یک بیمار مبتلا به سرطان که در حال انجام شیمی درمانی است نیاز به اعمال جراحی دارد، نیاز دارد که داروهایش تامین شود و یا بیماری که دچار مشکلات گوارشی و مغزی و ... است. همه اینها بیماران نیازمندی هستند که در سیستم باید به اینها خدمت‌رسانی کنیم و یکی از مشکلاتی که بیماری کرونا به وجود آورده همین است که علاوه بر اینکه به طور مستقیم خودش آسیب زننده است، به طور غیر مستقیم هم، سلامت همه را تهدید می‌کند و امکان دادن سرویس مناسب در بخش‌های دیگر را هم تحت‌الشعاع خودش قرار می‌دهد و به نوع دیگری آسیب می‌زند.

رییس کلان منطقه ۶ آمایشی کشور با بیان اینکه در استان زنجان سعی بر این بوده که تعادلی بین بیماری‌های دیگر و کرونا ایجاد شود، و به نوعی مدیریت کنیم که هم بیماری مدیریت شود و هم سایر خدمات، ابراز داشت: واقعا مدیریت این‌گونه موارد بسیار سخت است از این جهت که ما در چند روز گذشته روزانه ۱۰۰ تا ۱۳۰ بیمار بستری داشتیم و معنی آن این است که مریضی که ۶ تا ۷ روز در بیمارستان بستری است نیاز به تخت دارد و با این احتساب ما در عرض ۱۰ روز ۱۲۰۰ تخت نیاز داریم، و این زمانی است که تعداد تخت‌های ما هم، محدود است .

مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل ما به خاطر ابتلا به کرونا از دور خارج شدند و درصد کمی از این‌ها (حدود ۳۰ درصد) به کار برگشتند تصریح کرد: این موارد کار ما را دو چندان سخت می‌کند و از این جهت است که در صدد تامین نیروهای لازم هستیم.
 
دکتر قزلباش افزود: حضور عزیزانی مثل شما قطعاً برای کسانی که در این خط مقدم کار می‌کنند خیلی روحیه‌بخش است و ما هم قدردان هستیم. به جهت اینکه حوزه دینی و مذهبی ما، یک آزمایش بسیارخوب و سربلندانه در بحث کرونا داشته، و در مساجد، نمازهای جماعت و جمعه و جاهای دیگر، استان ما جز منظم‌ترین جاها و مکان‌هایی بوده که پروتکل‌ها را رعایت، و کمک می‌کنند و درخواست داریم خودشان پیشتاز شوند و در حوزه آگاه‌سازی کمک بیشتری بکنند.

وی با تقدیر از حمایت‌ها و کمک‌های آیت الله خاتمی امام جمعه محترم زنجان که واقعا جلوتر از ما هستند و همیشه جلوتر از ما حرکت، و حمایت می‌کنند اظهار داشت: حمایت ایشان برای ما امیدبخش بود و واقعاً نقش بسیار برجسته‌ای در حمایت از حوزه سلامت استان، در کنترل و مدیریت این بیماری داشتند .

دفعات مشاهده: 418 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

آگهی پذیرش نیروی شرکتی درمانی و بالینی آگهی پذیرش نیروی شرکتی درمانی و بالینی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۱۲ | 

دفعات مشاهده: 1424 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۹/۴/۱۱ | 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
کمبودی در تامین ماسک و مواد ضدعفونی نداریم / تزریق واکسن آنفلوانزا از اواخر شهریور تا پایان مهرماه
 
دکتر جواد تاج‌کی در نشست خبری کروناویروس، اظهار داشت: وسایل حفاظتی ازجمله ماسک و دستکش در حد نیاز در استان تولید می‌شود و در این خصوص کمبودی وجود ندارد.
 
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان صبح چهارشنبه یازدهم تیرماه سال‌جاری در نشست خبری کروناویروس با ابراز تاسف از افزایش تعداد بیماران مراجعه‌کننده و بستری‌ها در بیمارستان‌های استان اظهار داشت: وسایل حفاظتی ازجمله ماسک و دستکش در حد نیاز در استان تولید می‌شود و در این خصوص کمبودی وجود ندارد.
 
دکتر تاج‌کی افزود: حدود ۵ واحد مجوز تولید ماسک دارند و یکی از این واحدها دارای دستگاه تمام اتوماتیک است و روزانه ۵۰ هزار ماسک تولید می‌کند و واحدهای تولیدی دیگر نیز درصدد هستند که دستگاه خود را تمام اتوماتیک کنند و اگر اینها هم بتوانند روند تولید خود را افزایش دهند، تولید روزانه ما بسیار بالا خواهد رفت و در این حالت، علاوه بر تامین نیاز استان، می‌توانیم به استان‌های دیگر هم ماسک صادر کنیم .
 
وی ادامه داد: علاوه بر تامین نیازهای مراکز درمانی دولتی، نیاز مراکز خصوصی، خیریهها و نهادها را هم در زمینه ماسک تامین می‌کنیم و به صورت هفتگی ماسک از طریق شرکت تعاونی داروسازان که یک شرکت پخش است در سطح داروخانه‌های استان توزیع می‌شود و همچنین، ازطریق شرکت پخش البرز و رازی هم در سطح داروخانه‌ها، توزیع ماسک را داریم.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به انواع ماسک‌ها تصریح کرد: در سطح استان ماسک سه لایه و ماسک n۹۵ (پنج لایه) را تولید می‌کنیم که این ماسک‌ها از نفوذ ذرات ریز و ویروسها جلوگیری می‌کند و در این زمینه به اندازه کافی تولید داریم .
 
وی با بیان اینکه تقاضای زیادی برای استفاده از ماسک n۹۵ در سطح عموم وجود ندارد و طبیعی است ابراز داشت: ماسک‌های n۹۵ عمدتاً در مراکز درمانی و برای بیماران و افرادی که در معرض آلودگی هستند کاربرد دارد و از ماسک n۹۵ مازاد هم داریم و یکی از اقلامی که می‌توانیم به استان‌های دیگر و خارج از کشور صادر کنیم، این ماسک‌ها هستند.
 
به گفته دکتر تاج‌کی مقدار زیادی ماسک‌های غیر صنعتی سه لایه هم در استان توسط یک شرکت بزرگ ریسندگی و بافندگی در شرایط بهداشتی تولید می‌شود و از طریق داروخانه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد .
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: در بحث دستکش، دستکش‌های نایلونی و لاتکس، نیتریل و وینیل داریم و آن چیزی که نیاز است برای حفاظت فردی استفاده از دستکش نایلونی است و دستکش لاتکس و ... مخصوص پزشکان و پرستاران است که جراحی می‌کنند و افرادی که در مراکز درمانی با وسایل آلوده سر و کار دارند، و برای مشاغل پرخطر است .
 
وی با تاکید براینکه نیاز نداریم که در سطح جامعه از دستکش لاتکس، نیتریل و بینی ل استفاده کنیم تصریح کرد: به خاطر حفاظت فردی تمامی دستکش‌های نایلونی می‌تواند کمک کننده باشد و نهایتاً برای حفاظت فردی، باید اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنیم.
 
دکتر تاج‌کی ادامه داد: درخصوص مواد ضدعفونی کننده کمبودی نداریم و انواع ضدعفونی کننده‌ها به شکل ژل، محلول‌های الکلی و محلول‌های با پایه آب در استان تولید می‌شود و همچنین از طریق شرکت‌های پخش از استان‌های دیگر هم وارد به استان وارد، و در سطح داروخانه‌ها توزیع می‌شود .
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مورد واکسن آنفولانزا نیز اظهار داشت: واکسن آنفلوانزا از اواخر شهریور تا پایان مهرماه تزریق می‌شود و به جهت اینکه این واکسن در کشور تولید نمی‌شود، در این راستا وزارت بهداشت پیگیر ورود این واکسن به کشور است و امیدوار هستیم که بتوانیم این واکسن را تامین، و در اختیار افرادی که نیازمند هستند قرار دهیم .
 
به گزارش وب‌دا، نشست خبری کروناویروس به طور مستمر روزهای یکشنبه و چهارشنبه با حضور یکی از مسئولین ستاد دانشگاهی و اعضای قرارگاه زیستی پدافند غیرعامل از استودیوسلامت استان زنجان، مستقر در مرکز همایشهای بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، ازطریق ویدیوکنفرانس برگزار می‌شود.
 

دفعات مشاهده: 679 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر