دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

دیدار صمیمی همکاران معاونت غذا و داروی دانشگاه با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ | 

دیدار صمیمی همکاران معاونت غذا و داروی دانشگاه با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان
همکاران شاغل در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دیدار صمیمی با دکتر قزلباش به بیان نظرات، پیشنهادات و انتظارات واحد محل خدمت پرداختند.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، ظهر چهارشنبه ۲۵ دی ماه سال‌جاری دکتر پرویز قزلباش در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه، در دیدار صمیمی با همکاران معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زنجان که با حضور دکتر جواد تاج‌کی معاون غذا و دارو دانشگاه و دیگر مدیران این معاونت انجام شد؛ ضمن استماع نظرات، پیشنهادات و انتظارات همکاران این معاونت، از تلاش‌های آنان قدردانی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در ادامه ضمن بررسی مسائل این حوزه به ارائه رهنمودهای کلی پرداخت.

دفعات مشاهده: 197 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

لزوم تشکیل فرآیندها برای ارائه خدمت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ | 

دومین کارگاه تدوین برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با دستور کار تدوین بسته‌های راهبردی – مداخله‌ای دانشگاه و حوزه‌های مربوطه برای ۵ سال آتی برگزار شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان، دومین کارگاه تدوین برنامه راهبردی دانشگاه صبح چهارشنبه ۲۵ دی ماه سال‌جاری با دستور کار تدوین بسته‌های راهبردی – مداخله‌ای دانشگاه و حوزه‌های مربوطه برای ۵ سال آتی باحضور رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان، معاونین و مدیران حوزه ریاست دانشگاه به همراه کمیته راهبردی متشکل از مدیران و کارشناسان ارشد واحدهای تابعه دانشگاه به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه برگزار شد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ابتدای این کارگاه با اشاره به طراحی بسته‌های مداخله راهبردی سیپ (SIP) (Strategic Intervention Package) اظهار کرد: پس از پیش‌بینی وقایع احتمالی مهم در آینده و تعیین چالش‌های اساسی نوبت به تدوین بسته‌های مداخله راهبردی (SIP) رسیده است.
دکتر علیرضا شغلی با بیان اینکه، اینک نوبت تدوین بسته مداخله راهبردی می‌باشد که به اختصار سیپ (SIP) نامیده می‌شود افزود: یک سیپ می‌تواند فقط  یک یا چند آیتم آینده نگری، یک یا چند چالش شناسایی شده و یا ترکیبی از اینها را شامل شود.
وی با اشاره به مراحل تدوین بسته مداخله راهبردی، تصریح کرد: در مرحله اول آیتم‌های دارای اولویت را مرور و یک یا چند آیتم آینده یا چالش را که در یک گروه قرار می‌گیرند و یک عنوان متناسب با آیتم آینده یا چالش مورد نظر را انتخاب نمایید و نوع مداخله را (واکنشی، پیش کنشی، واکنشی / پیش کنشی) نیز مشخص نمایید.  
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه معرفی مراحل طراحی بسته مداخله‌ای؛ مشخص نمودن اثر نهایی (منظور از اثر نهایی  (IMPACT)یعنی انتظار می‌رود درنهایت اقدامات ما منجر به تغییرات در وضعیت جامعه با محوریت مداخله مورد نظر باشد.) و چگونگی ایجاد تغییرات مورد نظر (بدیهی است که این امر نیاز به نقشه و طرح هوشمندانه دارد و همچنین میزان تاثیری که ایجاد خواهد شد بستگی به نحوه طراحی مداخلات دارد که در این راستا لازم است با به کارگیری نظرات کارشناسی دقیق و بهره‌گیری از دیدگاه‌های متخصصین و صاحب‌نظران؛ راهکارهای عملی، موثر و کارآ طراحی نماییم که به اصطلاح راهبرد یا همان استراتژی نامیده می‌شوند همچنین برای هر یک از اهداف کمی لازم است یک یا جند استراتژی مناسب طراحی شود.) را از دیگر مراحل تدوین این بسته برشمرد.
دکتر شغلی مرحله بعدی تدوین بسته مداخله‌ای را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: بدیهی است استراتژی‌های طراحی شده باید پیاده شوند تا اتفاق موردنظر ما رخ دهد و در این خصوص باید فعالیت‌هایی که حاکی از جاری شدن راهبردهاست طراحی شوند. وی در این خصوص ادامه داد: این مرحله را مرحله ارائه خدمت یا فعالیت‌های خدمت محور می‌نامیم و انتظار می‌رود در این مرحله ارائه خدمت یا خدماتی (خدماتی که به صورت روزمره توسط واحدهای مختلف در سازمان ارائه می‌گردد و ارباب رجوع، بیمار، دانشجو یا گروه هدف از خدمتی بهره‌مند می‌شوند. یا ارائه خدمت ممکن است در قالب مثلا تهیه گزارش یا هدایت یک سیستم و غیره نیز باشد) اتفاق بیافتد که در این مرحله نیز لازم است به ازای هر استراتژی، فعالیت یا فعالیت‌های خدمت محور طراحی شوند. 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز کرد: برای اینکه خدمتی اتفاق بیافتد، لازم است که فرآیندهایی شکل بگیرند مثلا برای اینکه کودکی واکسنی دریافت کند، فرآیندهایی از قبیل تهیه واکسن، واکسیناتور ماهر، آموزش والدین کودک و تلقیح واکسن باید اتفاق افتد و لذا در این مرحله به دنبال طراحی فعالیت‌های فرآیندمحور هستیم و در این مرحله لازم است هر فعالیت خدمت‌محور تعدادی فعالیت فرآیندمحور داشته باشد.
به گفته دکتر شغلی مرحله آخر به منابع (آورده‌های ما برای تحقق فرآیندها) (Inputs) مورد نیاز برای تحقق هر یک از فرآیندها اختصاص دارد .
در این کارگاه دکتر پرویز قزلباش با تاکید بر اهمیت طراحی بسته‌های مداخله راهبردی اظهار کرد: هدف این برنامه این است که نقطه دور را ببینیم و برنامه‌ریزی کنیم تا مجموعه دانشگاه با یک منطق در چارچوب اصول کلی مشخصی با یک دید کارشناسانه حرکت کند .
 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان افزود: این برنامه می‌طلبد کسانی که چالش‌ها را در هر حوزه‌ای می‌شناسند پای کار باشند و با یک دیدگاه کلی و آینده نگرانه طراحی نقشه راه دانشگاه را برعهده بگیرند و کمک کنند دانشگاه و سیستم با انتخاب مسیر درست، هدف‌گذاری درستی انجام دهد .
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: مهم این است که ما به وظایف خودمان درست عمل کنیم و امیدوار باشیم که  مسیری که ترسیم می‌کنیم استمرار داشته باشد و به این جهت که این برنامه به دست خود کارشناسان طراحی می‌شود، جای امیدواری دارد که پایداری بیشتری داشته باشد.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه قبلا هم در دانشگاه سعی شده برنامه استراتژیک نوشته شود افزود: به دلیل اینکه این برنامه‌ها نیازمند بازنگری‌های مداوم و متناسب با شرایط هستند، امروز این کارگاه‌ تشکیل شده است تا با تدوین برنامه‌ای مبتنی بر علم روز، کمک کند که اهداف دانشگاه تامین شود، و باید این الگو را به بقیه دانشگاه‌ها هم عرضه کرد.
به گفته دکتر قزلباش تدوین برنامه استراتژیک صحبت از یکسری کلیات و تئوریات نیست بلکه ترسیم راهی است برای مسائلی که امروز در هر حوزه‌ای با آنها درگیر هستیم.
وی اظهار امیدواری کرد که این برنامه کمک کند که مجموعه دانشگاه، هماهنگ، همدل و با برنامه پیش بروند و همچنین کمک کند که پرت منابع نداشته باشیم و به آن اهدافی که می‌خواهیم، سریعتر و اصولی‌تر برسیم .
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تاکید بر جدی گرفتن طراحی بسته‌های مداخله راهبردی تصریح کرد: این سندی است که از شما به جا گذاشته می‌شود و می‌تواند دانشگاه را در رسیدن به اهدافش کمک کند .
مقام عالی دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: طراحی بسته‌های مداخله راهبردی یکی از مهم‌ترین برنامه‌هاست و تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه یعنی سرنوشت همه، و همه باید در این سرنوشت مشترک و اثراتی که خواهیم داشت، مشارکت داشته باشیم.
به گزارش وب‌دا اولین کارگاه برنامه راهبردی ۱۵ دی ماه با رویکرد ضریب اثر برگزار شد.

دفعات مشاهده: 131 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ جلسه برنامه ریزی توسعه آموزش مجازی دانشگاه تشکیل شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ | 

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
جلسه برنامه ریزی توسعه آموزش مجازی دانشگاه تشکیل شد
جلسه برنامه ریزی توسعه آموزش مجازی دانشگاه، صبح روز سه شنبه 24دی ماه با حضور رئیس دانشگاه، معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی زنجان تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار وب دا - زنجان؛ درجلسه برنامه ریزی توسعه آموزش مجازی درمورد روند توسعه آموزش مجازی و برنامه ریزی تجمیع امور فنی مجازی سازی دانشگاه بحث و تبادل نظر شد.
دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در این جلسه با اشاره به ظرفیت ایجادشده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در زمینه ایجاد فضای مجازی برشناخت و ساماندهی توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و مدیریت و سیاست واحد در جهت پاسخ به نیازهای حوزه های مختلف درمانی، اجتماعی، بهداشت و آموزش تاکید نمود.
وی همچنین کیفیت محصولات تولیدشده برای عموم مردم و نیز فرهنگ سازی بین اساتید و دانشجویان ر ا نیز حایز اهمیت دانست.

دفعات مشاهده: 104 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

اعلام اسامی داوطلبان واجد شرایط جهت بررسی مدارک آزمون استخدامی مورخ 1398/08/30 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ | 

 
باتوجه اعلام  اسامی داوطلبان واجد شرایط جهت بررسی مدارک آزمون استخدامی مورخ 1398/08/30 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، ضروری است ذینفعان طبق جدول زمان بندی ذیل، با در دست داشتن کلیه مدارک اشاره شده به سازمان مرکزی دانشگاه به نشانی : زنجان بلوار دکتر ثبوتی (جاده گاوازنگ) بالاتر از مرکزآموزشی درمانی آیت اله موسوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ستاد مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند:
تذکرات بسیار مهم:
1- لیست اعلام شده به میزان یک تا سه برابر بر اساس رشته شغلی و مفاد آگهی (صرفاً  بر اساس اظهارات داوطلب در ثبت نام) جهت بررسی اولیه مدارک افراد و به صورت مشروط می باشد. لذا پس از بررسی و تایید مستندات ارایه شده توسط داوطلب و ثبت اطلاعات، نتیجه نهایی توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
2-طبق مفاد آگهی منتشرشده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام نتیجه نهایی منوط به بررسی مدارک اعلامی می باشد و مسئولیت ناشی از عدم  رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده در آگهی برعهده شخص داوطلب بوده و چنانچه صحت اطلاعات اعلام شده توسط آنها در آزمون محرز نگردد، اولویت افراد کان لم یکن تلقی و از بین سایر متقاضیان به ترتیب اولویتهای مقرر قانونی مندرج در آگهی جهت بررسی مدارک با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور دعوت بعمل خواهد آمد.
  • لازم به ذکر است لیست نهایی جهت دعوت به جلسه مصاحبه در رشته های شغلی مربوطه متعاقباً  از طریق همین سایت اعلام خواهد گردید.
3-  بدیهی است عدم مراجعه داوطلب در زمان تعیین شده به منزله انصراف از انجام ادامه مراحل استخدامی تلقی و طبق مقررات از سایر افراد به جایگزینی ایشان دعوت بعمل خواهد آمد.
مدارک موردنیاز
1- اصل و تصویر  تمامی صفحات  شناسنامه
2- اصل و تصویر  کارت ملی
3- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
نکته: داوطلبان رشته های شغلی که در شرایط احراز تحصیلی شغل آنها مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا دکتری  مشروط به داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد مرتبط ذکر شده است لازم است علاوه بر مدرک آخرین مقطع ، مدرک مقاطع قبلی خود را حسب مورد برابر مفاد آگهی نیز ارایه نمایند.
4- اصل و تصویر  وضعیت طرح  نیروی انسانی  جهت رشته های مشمول طرح    (پایان طرح ، معافیت ، گواهی اشتغال به طرح و یا گواهی انصراف از طرح حسب مورد برابر مفاد آگهی)
5- اصل و تصویر کلیه مدارک و تاییدیه های مربوط به سهمیه های انتخابی (ایثارگری ، معلولیت و ... ) از مراجع مربوطه مطابق آگهی منتشره
6- دو قطعه عکس پشت نویسی شده (ترجیحا زمینه سفید)
7- پرینت کارنامه چاپ شده از سایت سازمان سنجش
8- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه آقایان)
9- اصل و تصویر گواهینامه ب(2) یا پایه دوم (جهت رشته شغلی فوریتهای پزشکی)
10- اصل و تصویر اولین و آخرین قرارداد مربوط به کارکنان قراردادی و فرم خلاصه سوابق (فرم 502) با تأیید کارگزینی محل خدمت
11- اصل و تصویر گواهی اشتغال و ریز سوابق بیمه (ممهور به مهر سازمان تأمین اجتماعی) و تائیدیه معاونت مربوطه دانشگاه برای نیروهای شرکتی
12- یک عدد پوشه

آدرس محل اخذ مدارک:
زنجان بلوار دکتر ثبوتی (جاده گاوازنگ) بالاتر ازمرکزآموزشی درمانی آیت اله موسوی  - پردیس دانشگاه علوم پزشکی ستاد مرکزی دانشگاه
شایان ذکر است مدارک داوطلبان رشته های فوریت های پزشکی داخل پردیس دانشگاه سالن ورزشی شهید نوری اخذ خواهد گردید.


جدول زمانبندی 


 
ردیف
زمان مراجعه
رشته شغلی
زمان و مکان اخذ مدارک
تاریخ
روز
1
98/10/24
سه شنبه
پرستار
پزشک عمومی
کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی
کارشناس بهداشت خانواده
کارشناس بهداشت محیط
از ساعت 9 صبح لغایت 13
مکان: ستاد مرکزی دانشگاه
2
98/10/25
چهارشنبه
کارشناس پرتوشناسی (رادیولوژی)
کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری ها
ماما
مددکار بهداشتی و درمانی
کارشناس فناوری اطلاعات سلامت
3
98/10/29
یکشنبه
کاردان بالینی فوریت های پزشکی
کارشناس بالینی فوریت های پزشکی
از ساعت 9 لغایت 13 مکان: سالن ورزشی شهید نوری. شایان ذکر است تست قد و بی ام آی همزمان در همان محل بررسی خواهد شد

 

دفعات مشاهده: 1798 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: فراخوان "ثبت و انتشار لحظه ها در قابی به یادگار با سردار دلها"

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ | 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد:

فراخوان "ثبت و انتشار لحظه ها در قابی به یادگار با سردار دلها"

دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در فراخوانی به مناسبت شهادت سردارسپهبد قاسم سلیمانی، از کلیه همکاران نظام سلامت در سراسر کشور دعوت کرد تا در پیامی، ضمن تسلیت به هم میهنان عزیز، به عنوان یکی از سربازان حفظ و مراقبت از سلامت مردم، در کمتر از یک دقیقه خطاب به سردار مجاهد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش، احساس و پیام خود را به صورت ویدیویی ثبت و منتشر کنند.

به گزارش وبدا، متن این فراخوان به شرح زیر است:

مدیر محترم روابط عمومی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور

بسم رب الشهدا و الصدیقین

ای عشق ترانه های دلکش از توست
گیرایی باده های بی غش از توست
پیش از تو من از جرقه می ترسیدم
این جرات تن زدن به آتش از توست

فرخوان "ثبت و انتشار لحظه ها در قابی به یادگار با سردار دلها"
با توجه به درخواست های مکرر همکاران در سراسر کشور برای ایجاد زمینه ای مشترک جهت ثبت و انتشار احساسات خود در اندوه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
بدینوسیله از کلیه همکاران نظام سلامت در سراسر کشور دعوت می شود تا در پیامی ضمن تسلیت به هم میهنان عزیز، به عنوان یکی از سربازان حفظ و مراقبت از سلامت مردم، در کمتر از یک دقیقه خطاب به سردار مجاهد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش، احساس و پیام خود را به صورت ویدیویی ثبت و منتشر کنند و یا با مهیای محلی ساده، در کنار عکس سردار دلها، شمعی به یاد همه شهدای انقلاب، امام شهدا و‌ به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، روشن و عکسی به یادگار ثبت و منتشر کنند.
براساس این گزارش، شیوه انتشار از طریق فضاهای مجازی فعال معاونت های دانشگاه ها و همچنین، ارسال به نشانی sardare_vatan و یا صفحه وبدا در اینستاگرام به نشانی webda ، است
همچنین، زمان شرکت در این فراخوان، از دوشنبه ۱۶ دی ماه به مدت یک هفته برقرار است.
لازم به ذکر است، همکاران نظام سلامت عکس و فیلم های خود را حتما با هشتگ #سردار_دلها در فضای مجازی بارگذاری کنند.
گفتنی است، مناسب ترین موقعیت در محل کار و با لباس خدمت اعم از، بخش های مختلف بیمارستان ها، درمانگاه ها، پایگاه های اورژانس، داروخانه ها و کلیه مراکز ارائه خدمت، خانه های بهداشت، مراکز خدمات سلامت شهری و روستایی خواهد بود.


دفعات مشاهده: 617 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر