دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان

Zanjan University of Medical Sciences

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ شرایط اعطای خوابگاه دولتی را ندارد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ شرایط اعطای خوابگاه دولتی را ندارد

 | تاریخ ارسال: 1399/7/2 | 
دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ شرایط اعطای خوابگاه دولتی را ندارد

دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ در هیچ ‌یک از مقاطع تحصیلی و به هیچ یک از پذیرفته شدگان شرایط اعطای خوابگاه دولتی را نداشته، و ارائه خوابگاه صرفا به صورت هماهنگی و معرفی به خوابگاه‌های خودگردان صورت خواهد گرفت.

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ در هیچ ‌یک از مقاطع تحصیلی و به هیچ یک از پذیرفته شدگان اعم از دختر و پسر شرایط اعطای خوابگاه دولتی را نداشته، و ارائه خوابگاه صرفا به صورت هماهنگی و معرفی به خوابگاه‌های خودگردان صورت خواهد گرفت.
 گفتنی است: برای پذیرفته شدگان دانشکده پرستاری ابهر امکان ارائه هیچگونه خوابگاه اعم از دولتی و خودگردان میسر نمی‌باشد .

دفعات مشاهده: 134 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در شانزدهمین جشنواره استانی شهید رجایی؛ از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد

 | تاریخ ارسال: 1399/6/26 | 
در شانزدهمین جشنواره استانی شهید رجایی؛
از رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تقدیر به عمل آمد
 
شانزدهمین جشنواره استانی شهید رجایی در استان زنجان، با تجلیل از برگزیدگان دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
 
پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، عصر سه‌شنبه ۲۵ شهریورماه سال‌جاری در شانزدهمین جشنواره استانی شهید رجایی که باحضور دکتر فتح‌اله حقیقی استاندار زنجان و روسا و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اصلی مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد، از دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان تجلیل به عمل آمد.
 
استاندار زنجان در این مراسم با بیان اینکه هفته دولت و دیگر مناسبت‌ها فرصت‌های بسیارخوبی است که به فرمایش "امام راحل و مقام معظم رهبری" عمل کنیم و گزارش عملکرد واقعی به مردم ارائه بدهیم اظهار داشت: باید با ارائه گزارش عملکرد به مردم سبب رضایت‌مندی و خرسندی مردم شویم و اگر انتقاداتی هم به عملکرد وجود دارد، باز از مردم دریافت کنیم.
 
دکتر حقیقی با تاکید براینکه امروزه صحبت از نقشه راه است افزود: اگر بخواهیم درست مدیریت، هدف‌گذاری و حرکت کنیم بایستی نقشه راه داشته باشیم و این در جای خود کار ارزشمندی است. ولی حتما باید توجه کنیم روشی که براساس نقشه راه طراحی می‌کنیم هم در عمل موفق شود و هم بتوانیم نقشه راه را، در پایان کار، برای مردم آماده کنیم و براساس شاخص به مردم گزارش عملکرد ارائه دهیم.
 
مقام عالی استان با بیان اینکه بخشی از امتیازات دستگاه‌ها باید توسط ارباب رجوع و رسانه‌ها داده شود تا این اشخاص نیز در انتخاب دستگاه و مدیر برتر استان سهیم باشند تصریح کرد: در این جشنواره دستگاه‌های اجرایی براساس یکسری آیتم‌ها ارزیابی می‌شوند که علاوه براین آیتم‌ها، ما باید در ارزیابی‌ها، تکریم مردم را هم در نظر بگیریم و برای آنها نقشه راه ترسیم کنیم .
 
استاندار زنجان با بیان اینکه چه خوب است که در شروع کارها برای تکریم مردم نقشه راه ترسیم کنیم اظهار داشت: باید بدانیم که چه کار کنیم تا مردم به معنای واقعی که در "نظام مقدس جمهوری اسلامی و فرمایشات ائمه اطهار، امام راحل و مقام معظم رهبری" تاکید شده است، تکریم شوند .  
 
در پایان این مراسم از برگزیدگان دستگاه‌های اجرایی استان با اهداء لوح از سوی استاندار زنجان تقدیر به عمل آمد که در این راستا از دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام اداری قدردانی شد

در متن لوح تقدیر دکتر قزلباش آمده است:
 
جناب آقای دکتر پرویز قزلباش
رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان
 
در راستای تحقق سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و تاکید دولت تدبیر و امید برای اجرای نقشه راه اصلاح نظام اداری، آن دستگاه در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ دستگاه‌های اجرایی استانی، عنوان دستگاه برتر در گروه سلامت و رفاه اجتماعی را کسب نموده است.
بدین وسیله از تلاش‌های ارزنده جناب‌عالی و تمام مدیران و کارکنان متخصص و متعهد آن دستگاه در پیشبرد برنامه‌ها و سیاست‌های دولت صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم .
امیداست با توکل به خداوند سبحان و سرلوحه قراردادن منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال مزین به شعار "جهش تولید"، در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بیش از پیش موفق و موید باشید.
 فتح‌الله حقیقی
 استاندار و رئیس ستاد جشنواره شهید رجایی استان زنجان

دفعات مشاهده: 539 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ خوابگاه‌های دانشجویی زیر ۵۰ درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ خوابگاه‌های دانشجویی زیر ۵۰ درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند

 | تاریخ ارسال: 1399/6/19 | 


 رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
خوابگاه‌های دانشجویی زیر ۵۰ درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند

دکتر پرویز قزلباش با حضور در باشگاه علمی فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، از نزدیک در جریان فعالیت این معاونت در زمان بازگشایی دانشگاه‌ها قرار گرفت و از مدیریت دانشجویی خواستار کاهش ظرفیت خوابگاهی به زیر ۵۰ درصد شد.

پایگاه خبری وب‌دا - زنجان، به گزارش مفدا، صبح سه‌شنبه ۱۷ شهریورماه دکتر پرویز قزلباش با حضور در باشگاه علمی فرهنگی در جمع مدیران معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه، در خصوص مسائل مختلف و دغدغه‌های مهم دانشجویان، افت تحصیلی آنها و چگونگی ارتباط اساتید مشاور با دانشجویان، مطالبی ارائه نمود و بر پرداختن به حوزه مشاوره‌های مجازی، به صورت حداکثری تاکید نمود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان رادیو مفدا را به عنوان ظرفیت بسیارخوبی جهت انعکاس صدای دانشجویان بیان، و تلاش جدی جهت تقویت رادیو مفدا و استفاده از ظرفیت تمام دانشجویان را خواستار شد.

دکتر قزلباش با اشاره به مدیریت هتلی خوابگاه‌ها در ترم جدید، خواستار کاهش ظرفیت خوابگاهی به زیر ۵۰ درصد شد و افزود: تمامی بخش‌ها از جمله سرویس‌ها، کلاس‌ها و آزمایشگاه‌ها هم، باید به همین نحو به کار خود ادامه دهند.

دکتر حسین عمارلو نیز از کلیات برنامه‌ها و اقدامات انجام شده از زمان شیوع کرونا توضیحاتی ارائه نمود و در ادامه مدیران واحدهای مختلف نیز درخصوص اقدامات خود از جمله: فعالیت‌های کمیته دانشجویی مقابله با کرونا در تولید الکل و شیلد، اقدامات درخصوص حساس‌سازی جامعه نسبت به تهدید کرونا، فعالیت‌های مجازی قرآنی، تولید محتوای رسانه‌ای و رادیو مفدا، کاهش ظرفیت خوابگاهی، ضدعفونی و گندزدایی خوابگاه‌ها و سلف، توزیع پک‌های بهداشتی به دانشجویان، مسابقات مجازی ورزشی و راه‌اندازی خط مشاوره تلفنی به دانشجویان و مشاوره نقاهتگاه  و ... توضیحاتی ارائه نمودند.

در انتهای جلسه دکتر عمارلو از برگزاری جلسه آتی در آینده‌ای نزدیک با دستور کار برنامه‌های معاونت فرهنگی دانشجویی در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها خبر داد.


دفعات مشاهده: 864 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد؛ خرید سرور ۱۰۰ میلیون تومانی برای تقویت زیر ساخت‌های در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد؛ خرید سرور ۱۰۰ میلیون تومانی برای تقویت زیر ساخت‌های

 | تاریخ ارسال: 1399/6/19 | 


در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان مطرح شد؛
خرید سرور ۱۰۰ میلیون تومانی برای تقویت زیر ساخت‌های مجازی

در دیدار جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، مفدا، کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در خصوص مشکلات آموزش مجازی و نبود زیرساخت‌های مناسب، مشکلات خوابگاه آوینی، ... بحث و تبادل نظر به عمل آمد.


پایگاه خبری وب‌دا - زنجان، به گزارش مفدا صبح چهارشنبه ۱۹ شهریورماه جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، مفدا، کانون‌ها و انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دیدار با رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در خصوص مسائل مختلف آموزشی، صنفی و فرهنگی نظرات خود را بیان، و معاون آموزشی، فرهنگی دانشجویی و رییس دانشگاه پس از شنیدن نظرات، به بیان پاسخ در خصوص دغدغه‌های دانشجویان پرداختند.

عمده مسائل مطرح شده از سوی دانشجویان، در خصوص مشکلات آموزش مجازی و نبود زیرساخت‌های مناسب، عدم پاسخگویی برخی مسئولین به دغدغه‌های دانشجویان، مشکلات خوابگاه آوینی، کمرنگ شدن نقش دانشجو در تصمیمات دانشگاه ،کمبود بودجه‌های اختصاص داده شده به فعالیت‌های فرهنگی و اقدامات دانشجویان در کمیته دانشجویی مقابله با کرونا و گلایه از برخی کمبودها بود .

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به پاره‌ای از سخنان دانشجویان، از رعایت سلسله مراتب در پیگیری مشکلات آموزشی سخن گفت و افزود: مشکلات آموزش را در ابتدا از کارشناس آموزش دانشکده، سپس مدیر دانشکده و در ادامه از معاون آموزشی دانشکده سوال نمایید و اگر پاسخی دریافت نکردید به مدیر و معاون آموزشی دانشگاه مراجعه کنید.
دکتر مهدی قائمی با بیان اینکه در اتاق من به روی همه دانشجویان باز است و همیشه به مراجعات دانشجویی پاسخ‌گویی صورت می‌گیرد تصریح کرد: انجام تغییرات در کادر آموزش برخی واحدها به علت اعتراض دانشجویان در عدم پاسخگویی بوده است.
وی در خصوص تخفیف شهریه دانشجویان در دوران کرونا اظهار داشت: ما از چند ماه پیش پیگیر این موضوع بودیم و ۲ روز پیش مصوبه‌ای از وزارت به دست ما رسید که در دستور کار هیئت رئیسه دانشگاه جهت اجرا و تصویب قرار گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به کوتاه بودن دوره‌های کارآموزی افزود: به خاطر خلوت کردن خوابگاه‌ها مجبور هستیم طول این دوره‌ها را کاهش دهیم.
دکتر قائمی از خرید سرور ۱۰۰ میلیون تومانی جهت تقویت زیر ساخت‌های مجازی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که آموزش مجازی در ترم آینده تقویت شود.

در ادامه دکتر حسین عمارلو در خصوص مسائل مطرح شده از سوی دانشجویان ازجمله: وضعیت خوابگاه‌ها و ... توضیحاتی ارائه، و اظهار داشت: مهمترین مسئله برای ما حفظ سلامت دانشجویان است، به همین علت با همکاری آموزش سعی در کم کردن تراکم خوابگاه‌ها داریم تا سلامت هیچ دانشجویی به خطر نیفتد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از پیشنهاد ایجاد اتوماسیون برای فعالان فرهنگی استقبال کرد و از برگزاری انتخابات کانون‌ها و ... به صورت مجازی خبر داد.

وی همچنین از عزم جدی معاونت در تعمیر خوابگاه آوینی سخن گفت و افزود: در همین راستا کارهای مهمی در آینده‌ای نزدیک انجام خواهیم داد.

دکتر عمارلو از رییس دانشگاه خواستار تسهیل در روند افزایش حجم اینترنت دانشجویان شد و به افزایش نیاز به فضای مجازی در دوران کرونا اشاره کرد.

در انتها رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز به جمع‌بندی صحبت‌های دانشجویان و معاونان پرداخت و اظهار داشت: این جلسات فرصت خوبی‌ست که از دریچه نگاه دانشجویان به مسائل نگاه کنیم و از نظرات دانشجویان استفاده نماییم.

دکتر پرویز قزلباش با اشاره به تشکیل ستاد کرونا از ۱۱ بهمن ۹۸ تصریح کرد: در طول این ۸ ماه تقریبا هر روز ستاد کرونا تشکیل شده و توانستیم اقدامات اساسی همچون اضافه نمودن ۲۰۰ تخت و ۶۰ عدد ای سی یو در همان اوایل شیوع کرونا انجام دهیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی همه در اوایل شیوع کرونا این بود که در بدترین حالت مردادماه این بحران تمام خواهد شد ولی دیدیم که اتفاقا در تیر و مرداد ۲ برابر اواخر اسفند و فروردین ماه بیمار داشتیم.
رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اشاره به تحت تاثیر قرار گرفتن همه فعالیت‌های دانشگاه به سبب کرونا، از محوریت دانشگاه در تصمیمات استان خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به فعالیت‌های مهم ستاد کرونا، اظهار داشت: اشکال کار ما این است که نتوانسته‌ایم از این حجم کار و تلاش شبانه‌روزی دانشگاه، اطلاع‌رسانی درستی انجام دهیم.

دکتر قزلباش از افزایش هزینه‌های این دوران سخن گفت و خاطر نشان کرد: در طول تاریخ دانشگاه، به تعداد ۵۰۰ عدد ماسک n۹۵ استفاده شده است. اما در این دوران، روزانه ۴۰۰۰ عدد ماسک n۹۵ و ۳۰۰۰۰ عدد ماسک جراحی در اختیار پرسنل درمانی قرار گرفته است.

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری تصریح کرد: کرونا هزینه سنگینی بر دوش دانشگاه قرار داده، و ازطرفی درآمد بیمارستان‌ها به علت کاهش مراجعات مردم کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به محقق شدن پیش‌بینی ایجاد سه معضل بیماری کووید -۱۹ از جمله ترس، شایعه و انگ ابراز داشت: انجام آموزش‌های پیشگیرانه، دو هفته بعد از آغاز کرونا و قبل از پیدا شدن اولین مورد کرونا در زنجان، آغاز شد.

وی با اظهار خرسندی از حضور دانشجویان و خیرخواهی آنها در بیان مسائل و مشکلات، از اعتراض‌ها و اشکالات مطرح شده از سوی دانشجویان استقبال کرد.

به گفته دکتر قزلباش، دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دارای رتبه ۷ در بین دانشگاه‌های کشور، و در قطب ۶ هم به عنوان بهترین دانشگاه از حیث آموزش‌های مجازی شناخته شده است و این روند در آینده‌ی نزدیک بهبود خواهد یافت.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان خواستار مساعدت و همراهی تشکل‌های دانشجویی در راستای اشاعه فرهنگ به سایر کشورهای دنیا و بین‌المللی سازی شد و از ارائه نظرات و پیشنهادات دانشجویان استقبال کرد .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با اعلام حمایت از برگزاری برنامه‌ها و بسته‌های مشترک فرهنگی بین تشکل‌ها، کانون‌ها و ... افزود: در زمینه اجرای ایده‌های خلاقانه، هیچ مشکل مالی نخواهیم داشت و بنده تضمین می‌کنم که هزینه انجام چنین برنامه‌هایی تامین خواهد شد.

در انتهای این دیدار از فعالان دانشجویی در حوزه‌های مختلف از جمله فعالان کمیته دانشجویی مقابله با کرونا تقدیر شد.


دفعات مشاهده: 834 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد؛ توسعه و تجهیز زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی برای مدیریت بیماری کووید ۱۹

 | تاریخ ارسال: 1399/6/18 | 

سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد؛
توسعه و تجهیز زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی برای مدیریت بیماری کووید ۱۹

دکتر مصطفی محمدی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان زنجان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان همه توان، همت و ظرفیت خود را برای مهار موج بعدی کرونا به کار گرفته، و با تدوین برنامه عملیاتی در صدد توسعه و تجهیز زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی برای مدیریت موج بیماری در فصل پاییز و زمستان است .

پایگاه خبری وب‌دا – زنجان، سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ظهر دوشنبه ۱۷ مرداد در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان زنجان که با حضور دکتر خدابخش مرادی‌نافچی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان در سالن اجتماعات پیامبر اعظم (س) استانداری برگزار شد از کاهش آمار موارد سرپایی بیماری کووید ۱۹ در استان خبر داد و ابراز داشت: آمار موارد بستری یک روند کاهش تدریجی دارد و به نظر می‌رسد در این رنج باقی بماند که با این وضعیت به زودی با پیک جدید مواجه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه پیک جدید پیش آمده، هشدار و آماده‌باشی برای ما است تاکید کرد: همه باید با حواس جمع، مراقب باشیم و با وحدت و همدلی موجب بعدی کرونا را طوری مدیریت کنیم که حداقل عوارض و تبعات را داشته باشد .

دکتر محمدی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان همه توان، همت و ظرفیت خود را برای مهار موج بعدی کرونا به کار گرفته، و با تدوین برنامه عملیاتی در صدد توسعه و تجهیز زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی برای مدیریت موج بیماری در فصل پاییز و زمستان است، تصریح کرد: البته این کار به تنهایی از عهده دانشگاه برنمی‌آید و ضرورت دارد همه دستگاه‌های دولتی و عموم مردم، همت کنند و به کمک دانشگاه بیایند.

سرپرست مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید براینکه همه دستگاه‌های دولتی باید برنامه عملیاتی برای حمایت از دانشگاه تدوین، و با زبان یا قلم و قدم‌های عملی و قلبی دانشگاه را پشتیبانی و حمایت کنند، یادآور شد: باید همه تلاش و کمک کنند تا دانشگاه وارد حاشیه نشود و همه فکر و توان خود را در حوزه تخصصی متمرکز کند .

وی با تقدیر از هیئت‌های مذهبی که در ایام محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شور و شعور خود را نشان دادند، از اصحاب رسانه استان نیز به جهت همراهی با دانشگاه، و پوشش خبری مناسبی که داشتند، قدردانی نمود.

دفعات مشاهده: 815 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر